הסדרי חובות מול הבנקים

הסדרי חובות מול הבנקים דורשים התנהלות מול גופים מאוד חזקים, ויש אשר יגידו אגרסיביים. לבנקים יש הרבה מאוד כוח, הם מחזיקים בחשבונות שלנו, הם נותנים לנו אשראי וגם נלחמים בנו בכל הכוח כאשר אנו חייבים להם כסף. לבנקים ישנן מחלקות משפטיות עם עורכי דין המנוסים בהפעלת לחצים משפטיים ופסיכולוגיים על החייבים, ולכן גם אתם חייבים עורך דין לענייני בנקים. עורך דין אשר יודע מהן אפשרויות הפעולה ויש לו כישורי משא ומתן.

חובות לבנקים מתחילים כאשר אתם פונים לבנק בבקשת אשראי, זוהי יכולה להיות משכנתא או הלוואה אחרת. נקבעים תנאים למשכנתא, כולם חותמים והבנק מחייך אליכם. ההתחייבויות הללו ידרשו מכם להמשיך לשלם לבנק תשלומים חודשיים מידי חודש במשך תקופה ארוכה. וברגע שבו לקחתם את ההלוואה, יכולותיכם הכלכליות אפשרו לכם לעמוד בתנאי ההלוואה. אך בחיים תמיד ישנם דברים בלתי צפויים אשר יכולים לשנות את מצבכם הכלכלי. אנו כמובן מאחלים לכם שינויים חיוביים והכנסה שהולכת וגדלה. אך בפועל לא תמיד זה מה שהחיים נותנים לנו. רק לאחרונה ראינו איך בעקבות מגפה שאף אחד לא יכל לצפות לה, משפחות רבות הגיעו לסף פשיטת רגל.

וכאשר מגיעים למצב בו אינכם מסוגלים לעמוד בהחזר ההלוואה, בהתחלה לבנק יש סבלנות והוא רק מחייב אתכם בריבית פיגורים. אך בסופו של דבר כאשר הבנק רואה שמדובר במצב מתמשך הוא מעביר את העניין לטיפול המחלקה המשפטית.

בכל הנוגע לחובות מול הבנקים, חשוב להבדיל בין שני מצבים. יתכן שישנו מצב זמני שבו נקלעתם להוצאות חריגות. ובעקבות כך החודש או בתקופה הקרובה תתקשו לעמוד בהחזר ההלוואה. אך עדיין זהו מצב זמני הנמצא בשליטה. אם זהו המצב, אולי אין צורך בפנייה אל עורך דין חובות. מוטב שתפנו אל סניף הבנק, תסבירו להם את הבעיה ותנסו להגיע להסדר אשר יקל עליכם לעבור את התקופה הקרובה. רצוי תמיד להיות היוזמים, כך תיתקלו בגישה יותר חיובית בבנק.

המצב השני הוא מצב שבו המצוקה הכלכלית שלכם יותר גדולה. גם אם הבנק יגלה איזו התחשבות החודש, זה עדיין לא יפתור לכם את הבעיה. גם במצב זה כדאי לכם לגלות יוזמה ולא לחכות שהמחלקה המשפטית של הבנק תפנה אליכם. אך מצב זה עשוי להיות יותר מורכב, וכאן כבר כדאי עורך דין לענייני בנקים. כלומר עורך דין המנוסה בהסדרי חובות מול הבנקים.

עורך דין לענייני בנקים

הסדרי חובות מול הבנקים

קיימות אפשרויות שונות להגיע להסדר חובות מול הבנק, אך תמיד יש לבחון את יכולותיכם הכלכליות ולמצוא את הדרך האופטימלית. בזה כבר יסייע לכם עורך דין לענייני חובות. למשל חשוב לשאול את השאלה האם יש לכם חוב לבנק בלבד, או שישנם חובות נוספים. אולי תהיה התנהלות מול כל גוף בנפרד, ואולי נחפש הסדר כללי.

האפשרות המועדפת להסדרת החוב מול הבנק היא באמצעות ניהול משא ומתן מול המחלקה המשפטית של הבנק. בשום פנים ואופן אל תנסו לעשות זאת ללא עורך דין. הבנק מביא איתו את מיטב עורכי הדין, אלו שמידי יום אוכלים בלי מלח חייבים. בראשם ישנו דבר אחד – למקסם את ההכנסות של הבנק. ואם תגיעו ללא עזרה משפטית, אתם תהפכו לטרף קל עבורם. אתם חייבים מישהו שישמור על הגב שלכם ויילחם למען זכויותיכם. אתם זקוקים לעורך דין בעל הבנה בתחום ומעל הכל כישורי משא ומתן.
לצורך כניסה למשא ומתן מול הבנק יש לנתח את המצב. אם יש לכם נכסים, הבנק ירצה להפעיל כלים משפטיים על מנת לממש את אותם הנכסים. אם אין לכם נכסים, יכולותיו של הבנק מוגבלות והוא עשוי להסכים לכל הסדר שימקסם את הכנסותיו, גם אם יהיו בו אלמנטים של מחיקת חובות.

הסדרי חובות מול הבנקים עשויים לכלול פריסה מחדש של החוב ומחיקה מלאה או חלקית של החוב, אך על עורך הדין לבנות אסטרטגיה לצורך ניהול המשא ומתן.

הסדרת חוב לבנק באמצעות פשיטת רגל

הליך חדלות פירעון הוא ממש לא ברירת המחדל, אך זהו פתרון שכדאי לשקול אותו. יש לבחון את היקף החובות והאם ישנם חובות נוספים. בנסיבות מסוימות זהו עשוי להיות ההליך המתבקש, בנסיבות אחרות זהו יכול להיות הליך מיותר שיש בו יותר חסרונות מיתרונות. לא ניתן לתת תשובה הנכונה לגבי כל מקרה מבלי לבדוק את נסיבותיו.
אם ישנם חובות גבוהים והכנסותיכם ונכסיכם אינם מספיקים לצורך סגירת החוב, יתכן שזהו הפתרון המתאים. הגשת בקשה לחדלות פירעון תביא להקפאת הליכים משפטיים והליך כינוס נכסים וצו תשלומים חודשי. בתום התקופה הכספים שהצטברו בקופת הנשייה ישמשו לסגירת החוב מול הבנק, וגם מול נושים נוספים במידה ויש. ולגבי יתרת החוב תקבלו הפטר.

הסדרי חובות מול הבנקים

עורך דין לענייני בנקים

כאשר מסתבכים בחובות לבנקים אתם חייבים עורך דין לענייני בנקים. למעשה הדבר נכון לכל מקרה של חובות. אתם צריכים עורך דין שיש לו היכרות עם המערכת הבנקאית, הליכי הוצאה לפועל וכל החקיקה בנושא. זהו הבייסיק. אך כמובן שיש צורך בעורך דין בעל ראייה אסטרטגית, היכולת למצוא פתרונות מחוץ לקופסה ויכולת לנהל משא ומתן. כל אלו הם כלים בעלי חשיבות רבה עבורכם.

מתמודדים עם חובות לבנקים? פנו אל משרדינו ונשמח להעניק לכם את מעטפת השירותים המשפטית שתעזור לכם לצאת מהחובות.

יצירת קשר עם משרדנו:

מייל: Efi.kulyo@gmail.com
כתובת: רח’ דוד סחרוב 22, ראשון לציון (בניין ההוצאה לפועל). הוראות הגעה בגוגל.
טלפון: 077-2109062
פלאפון: 054-5988677
פקס: 077-3181823

 

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן