הסדר חובות בהוצאה לפועל

באמצעות הסדר חובות בהוצאה לפועל ניתן להביא לסגירת תיקי הוצאה לפועל ועיכוב הליכים שונים אשר ההוצאה לפועל עשויה להטיל על החייב. תיקים בהוצאה לפועל יכולים להיפתח בנסיבות שונות. למשל אלו יכולים להיות חובות לבנקים, חובות לעירייה, חובות לספקים, שייקים חוזרים ועוד חובות שאינכם מצליחים לשלם, כולל פסקי דין שקבעו כי עליכם לשלם סכום מסוים לאדם או חברה. וכאשר אינכם עומדים בתשלום החובות, הזוכים פותחים בהליכי הוצאה לפועל. מצב שהוא כלל אינו נעים.

כאשר נפתח תיק בהוצאה לפעול, החייב קודם כל מקבל מכתב התראה לפיו עליו לשלם את החוב במסגרת הזמן הנתונה. וכאשר אינו יכול לעמוד בתשלום החוב מתחילים הליכי גבייה העשויים לכלול עיקול משכורות, עיקול מיטלטלין ועוד סנקציות שונות אשר חוק ההוצאה לפועל מאפשר.

הסיטואציות הללו עשויות להכביד מאוד על החייב. לא אחת מדובר ביותר מחוב אחד, והעניינים הולכים ומסתבכים. במהרה החייב מוצא את עצמו במציאות בלתי אפשרית בה הוא נדרש לשלם חובות רבים ואין לו את האמצעים לשם כך.

הסדרי נושים

הסדר חובות בהוצאה לפועל

ישנן אפשרויות שונות של הסדר חובות בהוצאה לפועל, אחת מהן היא הכרזה על פשיטת רגל (חדלות פירעון). זוהי אפשרות שיש לשקול, אך לא תמיד היא האפשרות האידאלית. הפעם נרצה לדבר על אפשרויות אחרות של הסדרי חוב בהוצאה לפועל. כמובן שהמידע מובא בפניכם לצורך ידע כללי ואינו תחליף לייעוץ מקצועי במשרד עורכי דין הוצאה לפועל.

האפשרויות הנוספות שעומדות בפניכם הן בקשה לצו תשלומים, איחוד תיקים או הסדר נושים.

בקשה לצו תשלומים – כאשר אינכם יכולים לעמוד בדרישת התשלום, ניתן לפנות להוצאה לפועל ולבקש את פריסת החוב לתשלומים. כך תוכלו לקבל הסדר תשלומים יותר נוח, עם דגש על הסדר חוב שאתם יכולים לעמוד בו. פתרון מסוג זה יכול להתאים למי שמתמודד עם חוב בודד ויכול לבנות לעצמו תכנית כלכלית המאפשרת לשלם את החוב בסדרת תשלומים חודשיים.

איחוד תיקים – במקרים בהם ישנו יותר מחוב אחד, העניינים הופכים להיות מורכבים יותר. אם נקלעתם לחובות אתם עשויים למצוא את עצמכם מתמודדים מול גופים שונים הרוצים את כספם. וכל אחד מהם פותח נגדכם בהליכי הוצאה לפועל. במהירות אתם יכולים להיקלע למצב בו מגיעות דרישות תשלום שונות וכל אחת מתנהלת באופן עצמאי. במצב שכזה אין לכם את האפשרות לשלם את כל החובות. גם אם יקבע לכם צו תשלומים, עדיין זה יהיה ריבוי של צווי תשלומים שונים, ויחדיו הם יצטברו להוצאה כלכלית גדולה מידי חודש, הוצאה שלא תוכלו לעמוד בה. במקרה שכזה אפשר לבקש צו איחוד תיקים. במידה ואתם עומדים בתנאים, התיקים יאוחדו לתיק אחד ובו צו תשלומים יחיד התואם ליכולות הכלכלית שלכם.

הסדרי נושים

הסדר נושים הוא סוג של הסדר חובות בהוצאה לפועל אשר נועד לסייע לאלו שהגיעו לחדלות פירעון להסדיר את החוב, גם ללא הליך חדלות פירעון. למעשה במסגרת בקשת חדלות פירעון הוצאה לפועל, כחלק אינטגרלי מהתהליך ישנו ניסיון להגיע להסדר נושים.

הסדרי נושים ניתן לגבש באמצעות משא ומתן בין החייב לבין הנושים, כמובן בסיוע של עורך דין הסדרי חובות. ההיגיון אומר שישנה יותר אפקטיביות להסכמות בין הצדדים על פני הסכמים שייכפו על ידי בתי משפט. מה גם שהליך זה יכול להפחית את העומס בהוצאה לפועל או בתי המשפט.

הסדרי נושים מאפשרים לשני הצדדים למזער את הנזק. במידה ויפתח הליך חדלות פירעון יעבור זמן רב עד שהנושים יראו את הכסף, ויתכן כי עבור רובו החייב יקבל הפטר חובות.

הסדר נושים יאפשר לזרז הליכים, למנוע הליכים משפטיים יקרים ולמקסם את גביית החוב. החייב מבחינתו יוכל לחסוך מעצמו את כל המגבלות הקיימות בהליך חדלות פירעון.

לא תמיד הצדדים מצליחים להגיע להסכמות, ולכן לפעמים אין מנוס מהליך חדלות פירעון. אך רצוי להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל על מנת לבחון את האסטרטגיה הטובה ביותר, וגם לנהל משא ומתן מול הנושים.

חייב מוגבל באמצעים הפטר

חייב מוגבל באמצעים הפטר

בעבר היה הליך ’חייב מוגבל באמצעים הפטר‘ בהוצאה לפועל, במסגרתו חייבים יכולו לקבל הפטר חובות. כיום, בעקבות הכניסה לתוקף של חוק חדלות פירעון החדש, הליך זה אינו קיים. החוק החדש ביטל את המעמד של ’חייב מוגבל באמצעים‘. האפשרות היחידה לקבל הפטר חובות היא במסגרת הליכי חדלות פירעון.

מתוך הודעת רשות האכיפה והגבייה ”מיום 15 בספטמבר 2019 לא ניתן יהיה להכריז על חייב כ"חייב מוגבל באמצעים" גם אם הבקשה להכרזה הוגשה קודם לכן. על כן, מומלץ להגיש את הבקשות ביחד עם כל המסמכים הדרושים להכרזה כחייב מוגבל באמצעים, עד ליום 8 בספטמבר 2019. נבהיר, כי אם הוגשה בקשה להכרזה על חייב מוגבל באמצעים וניתנה החלטה של רשם ההוצאה לפועל כי יש להשלים מסמכים, יש לוודא כי המסמכים יוגשו מוקדם ככל האפשר ולפני ה 15.9.19.

*בקשת הפטר לחייב מוגבל באמצעים לפי הוראת השעה לחוק ההוצאה לפועל (תיקון 57) (הפטר לחייב מוגבל באמצעים), התשע"ח- 2018 ניתן להגיש עד ליום 2 בינואר 2020.“

הסדר חובות בהוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל

הסדר חובות בהוצאה לפועל דורש חשיבה ותכנון. קודם כל צריך לדעת מהן האפשרויות השונות, וחשוב לבחור אותן בצורה התואמת לסוג החובות והיקפם, והיכולות הכלכליות שלכם. איננו רוצים להשלות אתכם שיציאה מחובות היא דבר קל, אך ניתן לצאת מהחובות ואנו יודעים איך יוצאים מחובות. זה דורש הצטמצמות בהוצאות והסדרת החובות באמצעים הכלים המשפטיים השונים שעומדים לרשותכם, או באמצעות משא ומתן לצורך הסדר נושים.

עורך דין לענייני חובות יסייע לכם למצוא את הדרך להסדיר את החובות וילווה אתכם בכל הליכי ההוצאה לפועל.

עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

 

הסדר חובות בהוצאה לפועל | הסדרי נושים | חייב מוגבל באמצעים הפטר

 

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
נקלעתם לחובות?
הפחתת עד 90% מהחוב.
שכר הטרחה מבוסס הצלחה.
תשלום רק לאחר מחיקת החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

דילוג לתוכן