הסדר חוב לבנק 

במידה ואתם מסתבכים בחובות לבנק, יש צורך בהסדרת הנושא בהקדם האפשרי. הסדר חוב לבנק הוא הסדר המושג מול המחלקה המשפטית של הבנק, ורצוי כמובן באמצעות עורך דין חובות המסייע בניהול המשא ומתן מול הבנק.

יכולות להיות שתי צורות של הסדר חוב עם הבנקים. הצורה הראשונה, והלא ממש רצויה היא הסדר שיושג באמצעות ערכאות משפטיות. כלומר הבנק יפתח נגדכם בהליכים משפטיים וצעדי גבייה באמצעות ההוצאה לפועל לצורך גביית החוב. וזהו בדיוק ההליך שאנו מנסים למנוע. האלטרנטיבה היא פנייה לבנק והשגת הסדר חוב לבנק המבוסס על הסכמה. נכון, הבנק לא מוותר בקלות על מה שמגיע לו על פי חוק, אך הבנק גם מתנהג בצורה הגיונית ומפעיל שיקולים עניינים. וכאשר הצד החייב מוכיח אחריות וניסיון אמתי להסדיר את החוב, הבנק עשוי ללכת לקראתו ולהימנע מצעדים משפטיים הגובים מחיר משני הצדדים.

הסדר חוב לבנק

הסדר חוב עם הבנקים

אנו פונים אל הבנק כאשר אנו צריכים אשראי. רוב האנשים עושים זאת כאשר הם מעוניינים לרכוש בית וצריכים משכנתה, אך אחרים עשויים לפנות אל הבנק גם בנסיבות אחרות. והבנק בדרך כלל מעניק לנו את האשראי בשמחה, אותו כמובן נחזיר בתוספת ריבית ממנה הבנק מרוויח. כל זה כמובן בתנאי שאנו משלמים כל חודש את החזרי הקרן והריבית.
אך לפעמים בחיים אנו עשויים להיקלע לתסבוכת כלכלית המונעת מאיתנו לעמוד בהחזרי התשלום. יתכן שהלווה אינו נהנה מאותה פרנסה יציבה כפי שהייתה לו בעבר, ויתכן שנפלו עליו הוצאות נוספות. וכאשר הוא אינו עומד בתשלומי ההחזר, הבנק מפסיק לחייך. הבנק מתחיל להוסיף קנסות וריביות פיגורים והחוב הולך ותופח. ולבסוף הבנק גם נוקט בצעדים משפטיים הכוללים הליכי גבייה של ההוצאה לפועל, כינוס נכסים וכו‘.

הסדר חוב לבנק נועד למנוע את הבעיות הללו. חשוב למהר ולנקוט יוזמה כאשר ישנים קשיים כלכליים ולהגיע להסדר במהירות. בכל יום שעובר החוב שלכם ילך ויגדל עם כל הקנסות והריביות. חוב של 30 אלף שקל יהפוך במהירות לחוב של 100 אלף שקל, כך שבוודאי לא תרצו שהחוב יגדל; זה רק יעורר את התיאבון של הבנק להפעיל נגדכם כלים משפטיים.

חוב לבנק הוצאה לפועל

הסדר חוב לבנק הוצאה לפועל

הדרכים להסדרת חובות, בין אם מדובר בחוב לבנק או חוב לגופים אחרים יכולות להיות שונות. ראשית כל חשוב לנו לחזור ולהדגיש כי אנו רוצים להימנע ממצב של הסדר חוב לבנק הוצאה לפועל, כלומר הדרך האופטימלית היא להסדיר את החוב מול הבנק עוד בטרם נפתחו הליכי גבייה בהוצאה לפועל.

במידה ונפתחו הליכי גבייה יש לבדוק מהן האפשרויות המתאימות ליכולותיכם הכלכליות. אפשרות אחת היא לבקש את פריסת החוב לתשלומים, אך לא תמיד זוהי האפשרות הריאלית במקרה של חובות לבנקים.

אפשרות אחרת היא לפתוח בהליכי חדלות פירעון. במידה ומדובר בחובות קטנים (סכום הנמוך מ 153,152.17 ש“ח), ניתן להגיש בקשת להליך חדלות פירעון בהוצאה לפועל, זאת לפי חוק חדלות פירעון החדש. רשם ההוצאה לפועל יבדוק את הבקשה ובמידה ואתם עומדים בתנאים הוא יבצע ניסיון אחרון להגיע להסדר נושים. כלומר עדיין קיימת אפשרות להגיע אל הסדר חוב עם הבנקים ולהימנע מהליך חדלות הפירעון. הרשם יזמן פגישה בין החייב לבין נציגי הבנק. לא פקיד הבנק יגיע אל הפגישה, אלא עורכי הדין של הבנק. לכן חשוב שגם אתם תגיעו עם עורך דין הוצאה לפועל. במידה ולא יושג הסדר נושים, יפתח הליך חדלות פירעון.

חשוב מאוד שתבינו את ההליך לפרטי פרטיו ותשקלו יחדיו עם עורך הדין את כדאיות התהליך. זהו תהליך שנמשך כ 4 שנים ובמהלכו מתבצע הליך של כינוס נכסים על מנת למקסם את גביית החוב. על יתרת החובות שלא ניתן לגבות תוכלו לקבל הפטר חובות.

הסדר חוב עם הבנקים

הסדר חוב לבנק

כאמור, המסלול של חוב לבנק הוצאה לפועל הוא מסלול שתרצו להימנע ממנו. זהו מצב שבו החוב כבר צבר ריביות וקנסות. רצוי לפנות למשרד עורכי דין חובות על מנת לנהל משא ומתן ישירות עם הבנק ולנסות להגיע להסדר. יתכנו אפשרויות שונות כמו תשלום מיידי של חלק משמעותי מהחוב, תמורת ויתור של הבנק על יתרת החוב או פריסת החוב לתקופה ארוכה יותר, פתרון שיגרום לכם לשלם יותר אך בסכומים שבהם תוכלו לעמוד.
הנושא עשוי להיות מורכב ויש לבחון את גובה החוב והאמצעים העומדים לרשותכם. אל תנסו להתנהל לבד מול עורכי הדין של הבנק או מערכת ההוצאה לפועל, עשו זאת תמיד באמצעות עורך דין המכיר את כל האלטרנטיבות האפשרויות ותמיד דואג לשמור על האינטרסים שלכם.

לפרטים ושאלות נוספות אתם מוזמנים לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו

הסדר חוב עם הבנקים

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן