חיסול חובות בהוצאה לפועל

חיסול חובות בהוצאה לפועל דורש התנהלות נבונה ושקולה. יש צורך בעורך דין בעל ניסיון בכל הנושא של טיפול בהוצאה לפועל. עורך דין המכיר את כל ההליכים, מבין את המשמעות של כל פרט ויודע לסייע לכם למצוא את האסטרטגיה לחיסול החובות עד לסגירת התיק.

מערכת ההוצאה לפועל היא הגוף הממונה על אכיפת פסקי דין, משכנתאות, שטרות, החלטות של גופים מנהלתיים ותביעות בסכום קצוב (עד 75,000 שקלים). להוצאה לפועל סמכויות שונות וכלים באמצעותה היא מאלצת את החייב לשלם את החוב. אלו יכולים להיות הליכים של עיקול משכורת, עיקול חשבון בנק, הגבלת רישיון נהיגה, עיכוב יציאה מהארץ ועוד.

בנסיבות שונות אנשים עשויים למצוא את עצמם מתמודדים עם דרישות תשלום להוצאה לפועל. זהו יכול להיות חוב ארנונה, שייק שחזר, פסק דין שעליכם לשלם, חוב מזונות וכו‘. תיקי ההוצאה לפועל נפתחים לפי בקשת הזוכה, והוא גם רשאי להגיש בקשות שונות לצורך הפעלת הליכים גבייה נגדכם; כמובן שהכול בהתאם לתנאים בחוק ובאישור רשם ההוצאה לפועל לו ניתנת הסמכות השיפוטית.

טיפול בהוצאה לפועל

טיפול בהוצאה לפועל

כאשר ישנו חוב שעליכם לשלם, ההוצאה לפועל תמציא התראה ובה דרישת תשלום עם פרק זמן להסדיר את החוב. אם לא תעמדו בדרישת התשלום יחלו ענייני הגבייה ומכאן העסק הולך ומסתבך. הסנקציות שההוצאה לפועל יכולה להפעיל נגדכם הן קשות מאוד ויכולות לפגוע לכם במהלך החיים התקין, שלא לדבר על הלחץ הנפשי הכרוך בהתמודדות עם החובות.

מומלץ לחפש עורך דין לצורך טיפול בהוצאה לפועל ולא לנסות להתנהל לבדכם. אינכם מכירים את כל ההליכים, אינכם מודעים לכל הזכויות והאפשרויות להסדיר את החוב. ולא רק חוסר ההכרות עם פרוצדורות החוק עומד לרעתכם, גם הלחץ הנפשי עשוי לגרום לכם לקבל החלטות נמהרות. עורך דין חובות יכול לסייע לכם להתנהל בצורה הנכונה, כל הדרך אל חיסול חובות בהוצאה לפועל.

חיסול חובות בהוצאה לפועל

אז מהן האפשרויות של טיפול בהוצאה לפועל, כלומר כיצד ניתן להתמודד עם דרישות התשלום?

איננו יכולים להמליץ על שום דרך מבלי לבחון את נסיבות המקרה באופן אישי, אך באופן כללי אלו הן דרכי הפעולה האפשריות.

  1. התנגדות לתשלום החוב (התנגדות לביצוע שטר) – שלא תבינו לא נכון, חובות צריך לשלם. אך ישנם מקרים בהם הדרישה לתשלום החוב אינה מוצדקת, כמובן שתצטרכו להוכיח זאת ולהילחם באמצעות עורך דין הוצל“פ. לצרוך הדוגמה זוהי יכולה להיות טענת פרעתי, בה אתם טוענים כי החוב כבר שולם, או כישלון תמורה.
  2. תשלום מיידי של החוב – תשלום מיידי של החוב יביא לסגירת התיק וימנע מכם את כל הליכי הגבייה הלא נעימים. זוהי הדרך המהירה אל חיסול חובות בהוצאה לפועל, אך כמובן שלא תמיד היא ריאלית. סביר להניח שנקלעתם לחוב בגלל בעיות כלכליות ולכן אין באפשרותכם לסגור את החוב באופן מיידי.
  3. צו תשלומים – ניתן לבקש מההוצאה לפועל צו תשלומים, כלומר פריסת החוב לתשלומים. כך תוכלו להגיע להסדר תשלומים חודשי התואם ליכולתכם הכלכלית. לא ניתן להגיש את הבקשה במקרה של חוב מזונות. הסכום המינימלי לתשלום הוא 150 ש“ח. במידה והחוב הוא בעקבות פסק דין, ופסק הדין כבר כולל הסדר תשלומים, לא תוכלו לשנותו ללא פנייה לבית המשפט.
  4. איחוד תיקיםאיחוד תיקים מתאים למצבים של חובות מרובים. גם הוא כולל צו תשלומים חודשי, אך היתרון של ההליך הוא שכל התיקים מאוחדים לתיק אחד ונקבע עבורכם תשלום חודשי יחיד שנקבע לאחר חקירת יכולת. כך תוכלו להגיע להסדר שתוכלו לעמוד בו.
  5. חדלות פירעון – זהו אולי הצעד הקיצוני ביותר, אך במקרים מסוימים הוא נדרש. במידה ומדובר בחוב בסכום נמוך (סכום הנמוך מ 153,152.17 ש“ח) תוכלו להגיש בקשה לחדלות פירעון בהוצאה לפועל. במידה ומדובר בסכום גבוה יותר, תצטרכו להגיש את הבקשה אל הממונה על חדלות פירעון. זהו הליך הנמשך 4 שנים והוא כולל כינוס נכסים וצו תשלומים חודשי. היתרונות המרכזיים שלו הם עצירת הליכי הגבייה ובסופו גם הפטר חובות.

קחו בחשבון שאם החלו הליכי גבייה יוטלו עליכם מגבלות שונות. וגם כאן תצטרכו עו“ד הוצאה לפועל על מנת להתמודד איתן. למשל תצטרכו להגיש בקשה לביטול הגבלת רישיון נהיגה או ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ במידת הצורך.

חיסול חובות בהוצאה לפועל

עורך דין לענייני הוצאה לפועל

טיפול בהוצאה לפועל דורש עורך דין המנוסה בהליכים אלו. גם אם על פי החוק לא חלה עליכם החובה לשכור את שירותיו של עורך דין הוצאה לפועל, עדיין זהו הפתרון היעיל ביותר. עורך הדין יסייע לכם בקביעת האסטרטגיה הטובה ביותר וילחם למענכם. הוא ילווה אתכם בכל הליכי הגשת הבקשות ויסייע להסדרת החוב בדרך הקצרה והמהירה ביותר.

מוזמנים לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן