משרד עו“ד פשיטת רגל 

משרד עו“ד פשיטת רגל מעניק לכם את כל השירותים המשפטיים לצורך פתיחה בהליך חדלות פירעון. כאשר החובות יוצאים משליטה ואינכם יודעים כיצד לצאת מהחובות, יש לפנות ל עורך דין חובות. איננו אומרים מראש כי הליך פשיטת רגל הוא ההליך הנכון עבורכם. יתכן שכן ויתכן שלא, לכן תמיד חשוב לבדוק את הנושא מראש עם עורך דין. חוק חדלות פירעון החדש מציע לכם כלים להתמודדות עם חובות, אך ההליך אינו מתאים לכל מקרה. 

חוק חדלות פירעון החדש 

לפני שנדבר על הנושא רצינו לציין שלמרות שלפעמים אנו משתמשים  במושג פשיטת רגל, המונח התקני לפי חוק חדלות פירעון החדש הוא הליך חדלות פירעון. 

החוק החדש מחליף את פקודת פשיטת הרגל ומאגד את כל הנושא לתוך חוק אחד עדכני. החוק מביא איתו שינויים מבניים ופרוצדורליים בכל צורת ההתנהלות במקרים של חדלות פירעון של יחיד וחדלות פירעון של תאגיד. 

החוק החדש מייעל את התהליך והופך אותו למהיר יותר. יש בו מערכת איזונים משופרת בין האינטרסים של החייב לבין האינטרסים של הנושים והוא קובע הליכים ברורים. אחת הנקודות החשובות בחוק חדלות פירעון החדש היא האפשרות לפתוח בהליכי חדלות פירעון מול ההוצאה לפועל, ללא צורך בבית משפט, עבור חובות בסכום נמוך. 

החוק שם דגש על הגדלת שיעור החוב הנפרע, ולכן הוא כולל גם כינוס נכסים וקביעת צו תשלום חודשי. אך מצד שני הוא גם שם דגש על השיקום הכלכלי. לכן ההליך תחום לתוך מסגרת זמן מוגבלת. לאחר שמוצו מאמצי הגבייה החייב יוכל לקבל הפטר חובות. 

לחוק יש גם חסרונות והוא אינו מתאים לכל מקרה. לכן חשוב לפנות אל משרד עו“ד פשיטת רגל על מנת לבחון את הנושא. ובמידה וזהו הכיוון שעליו הוחלט, גם אותו רצוי לבצע בעזרת עורכי דין מנוסים. 

חוק חדלות פירעון החדש

צו הפטר בהוצאה לפועל 

החל מ-15.09.2019 לא ניתן לקבל צו הפטר בהוצאה לפועל שלא במסגרת הליך חדלות פירעון. הליך חדלות פירעון ליחיד מתחלק לשניים – חובות בסכום נמוך וחובות בסכום גבוה. 

כאשר סכום החובות נמוך מ 153,152.17 ש"ח (נכון לשנת 2022) ניתן לפתוח בהליך מול ההוצאה לפועל. כאשר מדובר בסכום הגבוה מזה יש להגיש את הבקשה אל הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי, והערכאה המשפטית תהיה בית משפט השלום. 

להלן הסבר קצר על ההליך, אך על מנת להבין אותו לעומקו חשוב לפנות אל משרד עו“ד פשיטת רגל על מנת לקבל הסבר מקיף הרלוונטי לנסיבות המקרה שלכם. 

הליך פשיטת רגל לפי החוק החדש נמשך 4 שנים. ניתן לחלק אותו ל 3 שלבים: פתיחת הליכים, תקופת ביניים ותקופת השיקום הכלכלי. 

לצורך התחלת ההליך על החייב להגיש את הבקשה. אך שימו לב כי גם נושים יכולים להגיש את הבקשה, זאת באמצעות פניה לבית המשפט ובכפוף לתנאים מסוימים. 

רשם ההוצאה לפועל יבחן את הבקשה ובמידה והבקשה עונה על התנאים, הרשם יוציא צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי. צו זה פותח את תקופת הביניים. בתקופה זו יוטלו על החייבים מגבלות שונות והם ידרשו להגשת דוחות ותשלום חודשי. הליכי הגבייה יוקפאו, דבר שיאפשר לכם לנשום, אך זה לא תקף לגבי הליכים פליליים. 

המטרה של תקופת הביניים היא לאפשר לנאמן לרכז את תביעות החוב מהנושים ולבחון את היכולות הכלכליות שלכם. בתקופה זו הנושים יגישו לנאמן את התביעות והוא יבצע חקירה של יכולותיכם הכלכליות, הנכסים וההוצאות שלכם. גם נסיבות היווצרות החוב הן גורם מהותי בקבלת ההחלטות. בתי המשפט אינם סבלניים כלפי חובות שנוצרו כתוצאה ממרמה. 

בתום תקופת הביניים הנאמן יגיש אל הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי את המלצותיו. וזה יגיש לבית המשפט את ההצעה לתכנית שיקום כלכלי. ההצעה כוללת תכנית תשלומים, מימוש נכסים והטלת מגבלות שונות. 

במידה ואין לכם נכסים אותם ניתן לממש, יתכן כי תקבלו הפטר לאלתר. אחרת תיפתח תקופה המוגבלת ל 3 שנים בהן תצטרכו לעמוד בתנאים. בסוף התקופה תוכלו לקבל צו הפטר בהוצאה לפועל, צו שמשמעותו מחיקת יתרת החובות שלא ניתן לגבות. כדאי להיות מודעים לכך שלא כל חוב הוא בר הפטר.

צו הפטר בהוצאה לפועל

משרד עו“ד פשיטת רגל 

ענייני חדלות פירעון הם תמיד עניינים מורכבים, כל מקרה הוא בעל מאפיינים ייחודיים. צמיד חשוב לפנות לעורך דין פשיטת רגל כבר בשלבים הראשונים. קודם כל בשביל לבדוק האם זהו ההליך הנכון, ושנית בשביל לבצע אותו בצורה המהירה ביותר. יתכן כי עורך הדין ימליץ לכם על אפשרויות פעולה אחרות, כמו למשל איחוד תיקים. 

ישנם דברים רבים העומדים למבחן, ובעיקר תום הלב שלכם. היו מקרים בהם בקשות לחדלות פירעון נדחו, ואף מקרים בהם בית המשפט החליט על ביטול הליך פשיטת רגל לאחר שהחל. 

עורך דין חובות אפרים קוליו עומד לשירותכם בכל הנוגע להליכי הוצאה לפועל, פשיטת רגל וסגירת חובות. עו“ד אפרים קוליו מביא איתנו ניסיון רב וגישה אכפתית, כך ניתן למצוא פתרון אישי לכל לקוח. מתמודדים עם חובות לבנקים? עיקולים של ההוצאה לפועל? בעיות עם שייקים חוזרים? אנו נעניק לכם סיוע אישי ופתרון לכל בעיה

משרד עו“ד פשיטת רגל

הוראות הגעה למשרדינו בגוגל מפות

משרד עו“ד פשיטת רגל

חוק חדלות פירעון החדש

צו הפטר בהוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן