עורך דין צו עיכוב יציאה מהארץ 

עורך דין צו עיכוב יציאה מהארץ מעניק לכם סיוע במקרה שהוטל עליכם צו שכזה. הוצאה לפועל, בתי דין ובתי משפט יכולים להטיל על אדם צו עיכוב יציאה מהארץ. לעתים זה נעשה כנגד חייבים ולעתים זה נעשה במסגרת הדין הפלילי (לאחרון לא נתייחס במאמר זה). עיכוב יציאה מהארץ הוא סנקציה מגבילה וחמורה. היא אינה ניתנת בתור ענישה אלא בתור צעד מניעתי כאשר ישנו חשש כי חייב ינצל את היציאה מן הארץ לצורך התחמקות מתשלום החוב. 

צו עיכוב יציאה מן הארץ יכול להינתן על ידי ההוצאה לפועל במקרים הבאים:

איחוד תיקים – במידה והוגשה בקשה ל איחוד תיקים, צו העיכוב יינתן באופן אוטומטי. 

הליכי חדלות פירעון – בעת הליכי חדלות פירעון, בתקופה שבין מתן הצו לפתיחת הליכים ועד למתן הצו לשיקום כלכלי, יינתן צו עיכוב יציאה מן הארץ. מטרתו היא להגן עם הנושים, למנוע את הגדלת החוב ולהבטיח את התקיימות ההליך בצורה תקינה. 

חייב מוגבל באמצעים – כאשר החייב הוכר כחייב מוגבל באמצעים. 

בעל אמצעים המשתמש מתשלום חובותיו – במידה והוכח לרשם ההוצאה לפועל כי החייב הוא בעל אמצעים המשתמש מתשלום חובותיו, בכפוף לתנאים, הוא רשאי להטיל את המגבלה. 

חוב מזונות – במקרה של חוב שמקורו בתשלום מזונות לבן זוגו, לילדיו או להוריו של החייב, רשאי רשם ההוצאה לפועל להורות על עיכוב יציאתו מהארץ.

שימו לב כי לא בכל מקרה תקבלו הודעה על כך שהוצא נגדכם צו עיכוב יציאה מן הארץ. על מנת למנוע אי נעימויות ועגמת נפש כדאי לבדוק זאת מראש. אם מתנהלים נגדכם הליכי הוצאה לפועל וישנו חשש שהוצא צו שכזה, תוכלו לבדוק זאת באמצעות האינטרנט (דורש הרשמה למערכת ההזדהות הממשלתית) או באמצעות מוקד הטלפון של רשות האוכלוסין בטלפון 3450*.

עורך דין צו עיכוב יציאה מהארץ

חייב מוגבל באמצעים 

כאשר חייב אינו מסוגל לפרוע את חובו בפרק הזמן הקבוע בחוק, ניתן להכריז עליו כ חייב מוגבל באמצעים, דבר הגורר מגבלות שונות (הגבלה בשימוש בכרטיסי אשראי, צו עיכוב יציאה מהארץ וכו'). ההכרזה על חייב מוגבל באמצעים יכולה להיעשות ביוזמתו של רשם ההוצאה לפועל או על בקשה של חייב/זוכה.

השיקול המרכזי של רשם ההוצאה לפועל הוא מדידת פרק הזמן לסגירת החוב, בהתאם לגובה החוב. במידה והחייב אינו יכול לעמוד בפרקי הזמן הבאים הוא צפוי להיות מוכרז כחייב מוגבל באמצעים:

שנתיים – סכום חוב שאינו עולה על 20,000 ש“ח. 

שלוש שנים – סכום חוב מעל 20,000 שקלים ומתחת ל 100,000 ש“ח. 

ארבע שנים – כאשר סכום החוב עולה על 100,000 ש“ח. 

הדבר אינו מתייחס לחובות מזונות!

במידה ואינכם יכולים לעמוד בתשלום החובות במסגרת תקופת הזמן הנ“ל, אתם רשאים להגיש בקשה באמצעות טופס 222 / בקשה 116 (הכרזה על חייב מוגבל באמצעים). יש גם להגיש טופס ויתור סודיות ולהגיש את המסמכים הרלוונטיים. 

על החייב להציע הסדר תשלומים ועם הגשת הבקשה לצרף קבלה על התשלום החודשי הראשון (לא פחות מ 150 ש“ח). 

בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ דוגמא
בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ דוגמא

בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ דוגמא

ניתן לבטל עיכוב יציאה מן הארץ, זאת באמצעות הגשת בקשה. אך אין מדובר בביטול גורף אלא בהיתר זמני המתייחס לנשיאה ספציפית. לדוגמה אדם הנמצא בהליך חדלות פירעון אשר נזקק לנסוע לחוץ לארץ לצורך עבודתו, והנסיעה ממומנת על ידי המעסיק -יכול להגיש את הבקשה. דוגמה אחרת יכולה להיות אדם בהליך איחוד תיקים הנזקקים לצאת לחוץ לארץ לצורך טיפול רפואי. לעומת זאת אם חשבתם לנסוע לחוץ לארץ למטרת חופשה, שום בית משפט או רשם הוצאה לפועל לא יאשר זאת. 

מלבד סיבת הנסיעה, ישנו משקל רב למימון הנסיעה וכל ההוצאות הקשורות. נדרש מימון של צד ג‘ וההיגיון מאחורי זה הוא למנוע מהחייב להוציא כספים שיוכלו להגיע לטובת נושיו. כמו כן החייב יידרש להציג ערבים אשר יישאו באחריות לחוב במידה ולא יחזור. ישנם מקרים בהם ניתן לעשות זאת באמצעות ערבות בנקאית במקום ערבים. 

את הבקשה יש להגיש כשלושה שבועות לפני מועד הנסיעה. תמיד כדאי לעשות זאת באמצעות עורך דין צו עיכוב יציאה מהארץ. עורך הדין בקיא בהליכים ויכול לסייע להגיש בקשה מנומקת על פי הדרישות, בקשה אשר תאושר ללא עיכובים מיותרים. 

חייב מוגבל באמצעים

עורך דין צו עיכוב יציאה מהארץ

צו עיכוב יציאה מן הארץ הוא אינו דבר נעים. אך חשוב שתדעו שזהו אינו סוף פסוק. אם ישנן נסיבות המצדיקות זאת, כמו למשל סיבות רפואיות או נסיעות לצורכי עבודה, ניתן להסיר את ההגבלה. במקרים רבים הנסיעה לחו“ל היא הכרחית לצורך הפרנסה ולכן היא דווקא משרתת את מטרת סגירת החוב ולכן ניתן לאשר אותה בקלות. אם הוצא נגדכם צו יציאה מן הארץ וישנה נסיעה חשובה שעליכם להשתתף בה – מהרו לפנות אל עורך דין צו עיכוב יציאה מהארץ על מנת להגיש את הבקשה בזמן ואישורה ללא עיכובים מיותרים. 

משרד עורכי דין הוצאה לפועל – הוראות הגעה למשרדינו תוכלו למצוא בגוגל מפות

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן