עורכי דין לפשיטות רגל

עורכי דין לפשיטות רגל עומדים לרשותכם בכל מקרה שבו אתם פותחים בהליכי פשיטת רגל או שוקלים לפתוח בהליך זה. מדובר בהליך מורכב ובעל השלכות רבות. יש לשקול אותו היטב ויש להתנהל בזהירות. לא מומלץ לפתוח בהליך ללא ליווי משפטי של עורך דין חדלות פירעון.

כיום הליכי פשיטת רגל במדינת ישראל מתקיימים על פי חוק חדלות פירעון החדש. ההליך שבעבר כונה פשיטת רגל מכונה היום הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. חוק זה נכנס לתוקפו בספטמבר 2019 והוא חל על כל ההליכים שנפתחו החל מתאריך זה.

החוק החדש שם דגש על שיקומו הכלכלי של החייב והשתלבותו במרקם החיים הכלכלי, תוך כדי מקסום גביית החוב. החוק גם מביא איתו שינויים מבניים המאפשרים לבעלי חובות בסכום נמוך לנהל את ההליך מול ההוצאה לפועל ולא באמצעות בית המשפט.

החוק החדש מחזק את מעמדם של הנושים הלא מובטחים ומתקן את העיוות שהיה בעבר, ממנו נהנו הנושים החזקים. החוק גם מגביל את משך הזמן של ההליך ל 4 שנים. החוק מטיל מגבלות שונות על החייב, דבר שיש לקחת בחשבון. אך ההליך מאפשר, בכפוף לעמידה בתנאים, גם קבלה של הפטר חובות; כלומר פטור מיתרת החובות שלא ניתן לגבות. עם תחילת ההליך ייעצרו גם כל הליכי הגבייה, דבר שיעניק לחייב מרחב לנשימה ויקל עליו להתנהל בחיי היום; כך החייב יוכל לעבוד ולהתפרנס ללא הפרעה.

במסגרת ההליך ניתן גם להגיע ל הסדר נושים חדלות פירעון. כלומר האפשרות לנסות להגיע להסדר לתשלום החובות גם ללא הכרזה על חדלות פירעון.

כאמור, עם תחילת ההליך נעצרים הליכי הגבייה. אך הדבר אינו תקף על הליכים פליליים. כמו כן לא כל חוב הוא בר הפטר. המשמעות של זה היא שלא תמיד חדלות פירעון היא ההליך האופטימלי. יש לבחון כל מקרה לגופו באמצעותם של עורכי דין לפשיטות רגל. קיימות גם אפשרויות אחרות ל הסדר חובות ללא פשיטת רגל.

הסדר נושים חדלות פירעון

הסדר נושים חדלות פירעון

בתחילת הליך חדלות הפירעון תוכלו לנסות להגיע להסדר עם הנושים. כלומר הסדר אשר יאפשר לכם להימנע מהליך חדלות הפירעון וההגבלות שהוא טומן בחובו. זהו עדיין תהליך קשה שבו תצטרכו להתמודד עם החובות, אך במידה והנושים הסכימו להסדר יש לכך יתרונות. למעשה כבר במסגרת הגשת הבקשה לפתיחה בהליכי חדלות פירעון יעשה ניסיון להגיע להסדר נושים. אחד מגורמי ההצלחה המרכזיים הוא היכולת לנהל משא ומתן מוצלח מול הנושים. ומסיבה זו כדאי לכם להיעזר ב עורכי דין לפשיטות רגל. להם יש את הניסיון הדרוש על מנת לבחון את כדאיות האפשרויות השונות ולנהל משא ומתן מוצלח מול הנושים. בשורה התחתונה הסדר נושים חדלות פירעון הוא הסדר חובות ללא פשיטת רגל.

בעיקרון ניתן לנסות את הערוץ הזה בכל אחד מהשלבים של הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. זה יכול להיות בטרם תחילת ההליך וזה יכול להיות במהלך ההליך. במידה והגשתם בקשה לחדלות פירעון ותרצו לנסות להגיע להסדר נושים, יש להגיש בקשה למזכירות בית המשפט עם העתק לממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי. הבקשה צריכה לכלול הצעה להחזר החובות.

בית המשפט יבחן את הבקשה, במידה ובית המשפט יקבל את ההצעה היא תועבר לאישור הנושים. במידה ובית המשפט יקבל את הבקשה ימונה מנהל הסדר המפקח על התהליך.

מנהל ההסדר יתאם פגישה בין כל הצדדים (החייב, הנושים ועורכי הדין המייצגים את הצדדים השונים). הנושים יצטרכו לקיים הצבעה על מנת להחליט האם לקבל את ההסדר. הקווים המנחים הם:

  • רוב הנושים צריכים להצביע בעד ההסדר.
  • הנושים שהצביעו בעד צריכים להיות לפחות 75% מבעלי זכות ההצבעה שנכחו בפגישה.

שימו לב כי לא כל הנושים זכאים להצביע, מנהל ההסדר קובע מראש מי הם בעלי ההצבעה.

לאחר הישיבה מנהל ההסדר יעביר את ההחלטה לבית המשפט, עם פירוט של ההסדר שהושג. ושוב נדרש אישור של בית המשפט להסדר.

כדאי לדעת כי ב 14.3.22 שר המשפטים חתם על צו המאריך את תוקפו של תיקון מספר 4 לחוק חדלות פירעון. תיקון זה נועד להעניק הגנה מפני נקיטת הליכי גבייה למשך שלושה עד ארבעה חודשים, על מנת לאפשר לצדדים להגיע להסדר חוב. תיקון זה בא בעקבות הצעדים שננקטו להתמודדות עם השפעות מגפת הקורונה. הוא תקף לגבי כולם, גם אם אין קשר מחייב בין השפעות מגפת הקורונה לחובות שנצברו.

הסדר חובות ללא פשיטת רגל

הסדר חובות ללא פשיטת רגל

ההליך שעליו דיברנו, הסדר נושים חדלות פירעון, מתייחס למצב שבו הוגשה בקשה לחדלות פירעון ולאחר מכן החייב ביקש להגיע להסדר מול הנושים. אך ניתן להגיע להסדרים עוד בטרם מגישים בקשה לחדלות פירעון. ישנם ערוצי פעולה שונים באמצעותם ניתן לפעול, אך לכל חייב יש צורך לתפור פתרון אישי בהתאם לנסיבות המקרה.

הליך פשיטת רגל הוא הליך מרחיק לכת. לפעמים אין ברירה ויש להכריז על פשיטת רגל. אך ישנם גם מקרים בהם ניתן לבחון אפשרויות אחרות ל הסדר חובות ללא פשיטת רגל. למשל ישנם מקרים בהם ניתן לפנות להוצאה לפועל ולבקש חקירת יכולות וקביעת צו תשלומים חדש. במקרים אחרים נוכל להשתמש באיחוד תיקים, על מנת להימנע ממצב של צווי תשלומים מרובים. וכמובן שתמיד עורך דין חובות יכול לסייע לכם להגיע להסדרים מול הנושים ללא המעורבות של הממונה על חדלות פירעון.

גם הנושים מבינים שהליכי חדלות פירעון לא יאפשרו להם לגבות את מלוא החוב. עורך דין טוב יכול לסייע לכם למצוא פתרונות יצירתיים אשר ישביעו את דעתם של כל הצדדים. במקרים רבים ניתן למצוא פתרונות אשר יחסכו בזמן ויחסכו בהוצאות משפטיות, ולכן גם נושים עשויים להתגמש בנסיבות מסוימות.

עורכי דין לפשיטות רגל

הסתבכתם בחובות? אינכם רואים את המוצא מהחובות ההולכים ותופחים? מתמודדים עם הוצאה לפועל, עיקולים ותביעות משפטיות? אלו עשויים להיות מצבים מורטי עצבים הגורמים לכם להרגיש חסרי אונים. זהו הרגע לקחת נשימה עמוקה ולפנות אל משרד עורכי דין לפשיטת רגל. זהו רגע שבו אתם לא רוצים  להיות לבד. עורך דין חובות יכול לספק לכם את כל העזרה והתמיכה המשפטית בדרך ליציאה מהחובות.

עורך הדין בוחן את היקף החוב ומאפייניו, ואת יכולותיכם הכלכליות. הכל במטרה לחפש את האסטרטגיה הטובה ביותר עבור הלקוח. עורכי דין לפשיטות רגל מכירים את כל הכלים המשפטיים ויודעים כיצד להשתמש בהם בצורה הנכונה.

הנכם מוזמנים להיעזר בשירותי משרדינו. אנו מתמחים בתביעות כספיות, הסדרי חובות והליכי הוצאה לפועל וחדלות פירעון. יש לנו ניסיון רב והיכולת לבנות פתרונות יצירתיים עבור לקוחותינו. אנו מעניקים שירות בשפה העברית, אנגלית ורוסית.

עורכי דין לפשיטות רגל

 

למידע נוסף עקבו אחר הפורום של בפייסבוק.

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן