דיור ציבורי

דיור ציבורי

מהו דיור ציבורי

דיור ציבורי, זהו דיור המיועד לאוכלוסייה בעלת קשיים כלכליים, העומדת בתנאי הזכאות שקבע משרד הבינוי והשיכון. מדובר בזכות לקבלת דירה בדמי שכירות ובעלויות נמוכות מאוד, גובה שכר הדירה נקבע על פי ההכנסות השוכרים. אחד מתנאי הבסיס לזכאות בדיור הציבורי הוא שאין למבקש בעלות בדירה או חלק ממנה.

דחו את בקשתך להגדרה כדייר ממשיך בדיור הציבורי והוגשה נגדך תביעה לפינוי זה לא סוף הסיפור.

דבר ראשון שנדרש לבצע הוא פניה לייעוץ משפטי אצל עו"ד הבקיא בתחום הדיור הציבורי.

ניתן פסק דין בהעדר הגנה- מה עושים?

הוגשה נגדך תביעה כספית ו/או לפינוי הדירה- מה עושים?

ראשית בעת קבלת מסמכי כתב התביעה ולגשת עמם לקבלת יעוץ משפטי ובמידה הצורך לרכוש את שירותי עו"ד הבקיא בתחום.

עורך הדין יבצע איתך תשאול בו יתבררו עובדות המקרה הספציפי שלך.

לאחר מכן עוה"ד יכין כתב הגנה המבוסס על בעובדות שעלו בתשאול.

עובדות אלו יתבררו בבית המשפט בהליך המשפטי.

דיור ציבורי
דיור ציבורי

ניתן נגדך פסק דין בהעדר ו/או נפתח נגדך תיק הוצאה לפועל ו/או החל נגדך הליך פינוי הדירה? זה לא סוף פסוק.

זה המקום לציין כי בפסיקה הרבה נקבע כי פסק דין שניתן בהעדר הגנה הוא הליך פגום. בית המשפט העליון במספר לא מבוטל של החלטות קבע כי פסק דין תקין הוא פסק דין בו הוגשה תביעה, ומנגד הוגשה הגנה, הצדדים התדיינו, טענות התביעה וההגנה נבחנו ועל בסיס טענות אלו ניתן פסק הדין.

המועד להגשת בקשה לביטול פסק הדין שניתן בהעדר הגנה הינו 30 ימים (תקנה 131 תקנות סדר הדין האזרחי, תשע"ט-2018) במידה והוגשה בקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר הגנה במועדו, רשאי בית המשפט לבטל את פסק הדין בתנאים שיראו לו.

ואולם, במידה וחלף מועד זה, אין זה אומר שמדובר בסוף פסוק. גם במידה וחלף המועד, ניתן להגיש בקשה דחופה לביטול פסק הדין בה תבוקש ארכה לגשת הבקשה לביטול פסק הדין.

בבקשה צריך לפרט טיעונים מתאימים לעצם המחדל: מדוע לא הוגש כתב הגנה. וכן, להציג את עמדת המבקש לפיה מדובר בטיעונים טובים בנושא הגנת הנתבע. על פי רוב פסק דין שניתן בהעדר הגנה יבוטל, לעיתים אף בכפוף לפסיקת הוצאות.

בפסיקת בתי המשפט נקבע כי הזכות להתדיין היא זכות חוקתית. ולכן, בתי המשפט יטו לבטל פסק דין שניתן בהעדר הגנה. ביטול פסק הדין שניתן בהעדר הגנה לאחר שעבר המועד להגשת הבקשה, סביר להניח כי תהייה בכפוף לטיעונים מתאימים וחיוב המבקש בהוצאות.

הנימוקים בגינם ייטה בית המשפט לבטל פסק דין שניתן בהעדר הגנה הם:

ביטול פסק דין מחובת הצדק.
ביטול פסק דין מכוח שיקול דעתו של בית המשפט.

ביטול מחובת הצדק הינו ביטול המסתמך על אותם טיעונים שהועלו בבקשת המבקשים לעצם אותו מחדל- מה הדבר שבגינו לא הגיו הגנה. – טיעונים בנושא יכול שיהיו רבים ומגוונים.

ביטול מכוח שיקול בית המשפט, הינו ביטול המסתמך על אותן טיעוני הגנה המפורטים בכתב הבקשה. על טיעונים אלו להראות ולא ברמה בסיסית כי ככל וההליך יתקיים בשל הגשת עמדת המבקש תוצאת פסק הדין תהיה שונה.

חשוב להיצמד לקווים שמנחים את מערכת בתי המשפט בישראל, אשר מבוססת על מועדים.

הבהרה

דברי ההסבר בגין דיור ציבורי אשר פורטו במאמר זה הובאו בצורה חלקית, תמציתית ובכלליות. בשום מקרה אין לראות בהם את נוסח החוק. אין המאמר דלעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ובכל מחלוקת בעניינים בהם נוגע המאמר מומלץ בחום לפנות לעורך דין המתמחה בסוגיות אלו על מנת להבטיח את כל זכויותיכם ע"פ הדין.

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

עורך דין לטיפול בתביעות פינוי מול עמידר בתל אביב

איך מתמודדים מול עמידר

איך מתמודדים מול עמידר? דבר ראשון צריך לפנות ל עורך דין דיור ציבורי, הוא זה המכיר את המושא לעומקו ושולט בכל ענייני החקיקה, הנהלים ופסקי

קרא עוד »
פינוי מדירה ציבורית

פינוי מדירה ציבורית

פינוי מדירה ציבורית הוא צעד שלעתים חברות הבינוי הציבורי מבקשות לעשות נגד דיירים אשר להגדרתן של החברות המשכנות נחשבים לדיירים פולשים. אם קיבלתם צו פינוי,

קרא עוד »
דייר ממשיך

דייר ממשיך

דייר ממשיך הוא אחת הסוגיות שעולות כאשר עוסקים בנושאים הקשורים ל דיור ציבורי. רבות מהפניות ל עורך דין עמידר נובעות מסוגיות הקשורות לנושא זה. נושא

קרא עוד »
פינוי דייר עמידר

פינוי דייר עמידר

פינוי דייר עמידר היא אחת הסוגיות הקשות של הדיור הציבורי בישראל. חוק דיור ציבורי הוא דבר מורכב וגם רגיש,  אם אתם עומדים בפני פינוי חשוב

קרא עוד »
זכאות לדיור ציבורי

זכאות לדיור ציבורי

זכאות לדיור ציבורי עמידר בישראל כוללת תנאים וקריטריונים שונים, נסביר מה הם התנאים ומה יש לעשות על מנת להגיש בקשה לדירת עמידר בישראל. כמו כן,

קרא עוד »
WhatsApp chat
דילוג לתוכן