הסדר חובות לבנקים

השגת הסדר חובות לבנקים, על פי רוב, דורשת מו"מ פשוט וחוזה סטנדרטי. איחוד חובות לבנקים ניתן להשגה, לעיתים על ידי התדיינות עם המחלקה הכלכלית של הבנק, ובפעמים אחרות דורש התנהלות מול המחלקה המשפטית. משרדנו מתמחה בהשגת הסדרי חובות מול הבנקים השונים, ונשמח, כמובן, לסייע גם לכם עם העניין.

אם ברצונכם לצאת מהחובות לחיים חדשים, ניתן להגיע להסדר חובות מול הבנקים השונים, על ידי ניהול משא ומתן בצורה יעילה ונכונה.

איחוד חובות
איחוד חובות

הסדר חובות לבנקים

הסדר חוב הוא מונח שמתאר יצירת הסכם חדש מול הבנק ממנו לוינו כספים, לאור קושי לעמוד בהחזרים שנקבעו בהסכם המקורי. קרי, אותו לווה רואה שאין ביכולתו לעמוד בתשלומים החודשיים שהוטלו עליו ועל כן הוא פונה לבנק כדי לבצע שינוי בהסכם המקורי, בו הוא יוכל לעמוד.

ישנם שני מקרים בהם ניתן לפנות לבנק במטרה לביצוע הסדר חוב:

  • טרם החלו בעיות בהחזרת התשלומים החודשיים.
  • לאחר שהחלו בעיות בהחזרת התשלומים החודשיים בבנק (למשל, שיקים שחזרו לבנק).

כפי שניתן לשער, ראוי וכדאי לפנות לבנק בהצעה להסדר חוב טרם החלו בעיות בתשלום ההחזרים החודשיים.

הסדרי חוב, בתכליתם, פועלים באופן המיטיב עם החייב, שכן, רובם מסתכמים בצמצום גובה החוב לסכום התואם את יכולותיו הכלכליות של החייב, שבמקרים רבים מועטות הם. לכן, יהיה נכון להניח שהליך זה יפחית באופן מסוים את הסכום לתשלום, אם ינוהל נכונה בסיוע משפטי של עורך דין המתמחה בהסדרי חובות.

הסדר חובות לבנקים
הסדר חובות לבנקים

למרות הניסיונות הרבים של חייבים להגיע להסדר חוב, הדבר לא תמיד מצליח. כאשר ההליך לא צלח והחייב לא עומד בתשלום ההחזרים החודשיים, ככל הנראה לאחר תקופת זמן מסוימת החייב ימצא עצמו עומד בפני הליך חדלות פירעון.

הסדרי חוב מול הבנקים

כאשר חייב פונה לבנק בבקשה ליצירת הסדר חוב טרם החלו בעיות בהזרמת התשלומים, ככלל מצבו טוב. בשלב זה, עדיין קיים אמון בין החייב לבין הבנק, שכן הוא בחר לפנות לבנק בטרם החלו הבעיות.

עצם קיומו של אמון, יכול להוביל למשל להימנעות מדרישה של ערבים או בטחונות נוספים מצידו של הבנק וגם להסדר מתחשב יותר, בשל האמון בחייב. מנסיוננו, בכל הנוגע אל הסדרי חובות, עדיף מוקדם מאשר מאוחר.

יתרון נוסף, הוא שיצירת הסדר חוב בשלב זה, יכול במרבית המקרים להיסגר מול הבנק עצמו, אפילו מול אותו סניף ומול בעלי המקצוע המוכרים, במקום להיגרר למחלקה המשפטית הכללית של הבנק.

כאשר חייב פונה לבנק לאחר שהחלו בעיות בהזרמת התשלומים – נקודת הפתיחה שלו משמעותית פחות טובה. רמת האמון נמוכה וייתכן מאוד שהדבר יוביל למעשה להסדר חוב עם תנאים נוקשים ופחות טובים, כולל מתן ערבויות ובטחונות נוספים.

בנוסף, כפי שנאמר, סיכוי גבוה (אם כי לא מוחלט) שההתנהלות תבוצע מול המחלקה המשפטית של הבנק ולא מול הסניף. באם ההליך הועבר למחלקה המשפטית, ההליך בהכרח יהיה ארוך ויקר יותר.

חובות לבנקים
חובות לבנקים

הלקוח רשאי, כמובן, להגיע להסכמים אלו ישירות מול הסניף, המחלקה המשפטית או עורך הדין החיצוני אשר עובד מול הבנק.

אולם, מטבע הדברים, אדם שאינו מנוסה בהתנהלות מול עורכי דין ומול מערכת בנקאית ומערכת המשפט ואיננו בקיא דיו בחוקים השונים ובזכויות המגיעות לו והחובות של הבנקים כלפיו, לא תמיד ידע לנסח את דבריו ולייצג את עצמו בצורה הנכונה ולהגיע להסדרים המיטביים עבורו.

איחוד חובות לבנקים

שתי האפשרויות העיקריות שעומדות בפני הבנקים, הם הקטנה של החוב או פריסה של החוב לאורך תקופה ממושכת יותר. אם חייב יכול להחזיר את גובה החוב המקורי, אך נדרשת לו תקופה ממושכת יותר, ייתכן מאוד והבנק יאפשר לו לפרוש את אותו חוב על תקופה ארוכה יותר מזו שבהסכם המקורי.

עם זאת, במידה והתרחשה התדרדרות משמעותית באופן שלא מאפשר לחייב את מלוא החוב, גם בתקופה ארוכה יותר, ייתכן והבנק יקטין את גובה החוב שיוחזר.

הסדר חובות מול בנקים כשמו כן הוא – עורך הדין שלכם משוחח עם עורכי הדין מהמחלקה המשפטית של הבנק או מול עורך דין חיצוני שמייצג את הבנק ומנסה להגיע עמם להסדר עבורכם.

לעתים ההסדר יהיה תשלום חודשי נמוך יותר (ריבית נמוכה יותר על ההלוואה או פריסת ההלוואה לשנים רבות יותר) ולעתים הוא יוכל אף להגיע עם הבנק להסדר שמטרתו סגירת החוב בתמורה לתשלום מיידי של חלק מההלוואה.

הסדרי חוב מול הבנקים
הסדרי חוב מול הבנקים

חשוב להבין כי מטרת הבנק, מרגע שצץ לו משבר, היא לקבל את כספו חזרה – ובהקדם. הבנק מלווה דרך קבע בעורכי דין ומנהלי אשראי בעלי ניסיון רב בגביית חובות.

חשוב מאוד להיות מלווים באיש מקצוע מנוסה ומקצועי על מנת להימנע מהידרדרות המצב, הוצאות רבות, הוצאות משפטיות, סימונים בעייתיים בבנק ישראל ועוד. שירותיו של עורך דין מומלצים גם בכל מקרה של פתיחת הליכי הוצאה לפועל או אפילו הליכי חדלות פירעון במקרים קיצוניים.

מוזמנים לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן