הסדר חובות לבנקים

השגת הסדרי חובות מול בנקים, על פי רוב, דורשת מו"מ פשוט וחוזה סטנדרטי. איחוד חובות לבנקים ניתן להשגה, לעתים על ידי התדיינות עם המחלקה הכלכלית של הבנק, ובפעמים אחרות דורש התנהלות מול המחלקה המשפטית של הבנק. משרדנו מתמחה בנושא סגירת חובות לבנקים והסדרי חובות מול הבנקים השונים, ונשמח, כמובן, לסייע גם לכם עם העניין.

הסדרי חובות מול הבנקים

אם ברצונכם לצאת מהחובות לחיים חדשים, ניתן להגיע להסדר חובות מול הבנקים השונים, על ידי ניהול משא ומתן בצורה יעילה ונכונה – באמצעות עורך דין חובות לבנקים. 

במאמר זה נדבר על היבטים שונים בעבודתו של עו“ד הסדר חובות לבנקים; מהם האפשרויות להשגת הסדר, למה חשוב להיות יוזמים ומובילים בתהליך ואל מי לפנות לצורך ניהול המשא ומתן מול הבנק
איחוד חובות

 

הסדר חובות לבנקים

הסדר חובות מול בנקים הוא מונח המתאר יצירת הסכם חדש מול הבנק ממנו לווינו כספים, לאור קושי לעמוד בהחזרים שנקבעו בהסכם המקורי. קרי, אותו לווה רואה שאין ביכולתו לעמוד בתשלומים החודשיים שהוטלו עליו ועל כן הוא פונה לבנק כדי לבצע שינוי בהסכם המקורי, בו הוא יוכל לעמוד.

ישנם שני מקרים בהם ניתן לפנות לבנק במטרה לביצוע הסדר חוב:

  • טרם החלו בעיות בהחזרת התשלומים החודשיים.
  • לאחר שהחלו בעיות בהחזרת התשלומים החודשיים בבנק (למשל, שיקים שחזרו לבנק).

כפי שניתן לשער, ראוי וכדאי לפנות לבנק בהצעה להסדר חוב טרם החלו בעיות בתשלום ההחזרים החודשיים.

עורך דין חובות לבנקים

הסדרי חובות מול הבנקים, בתכליתם, פועלים באופן המיטיב עם החייב, שכן, רובם מסתכמים בצמצום גובה החוב לסכום התואם את יכולותיו הכלכליות של החייב, שבמקרים רבים מועטות הם. לכן, יהיה נכון להניח שהליך זה יפחית באופן מסוים את הסכום לתשלום, אם ינוהל נכונה בסיוע משפטי של עורך דין חובות לבנקים.

הסדר חובות לבנקים

 

למרות הניסיונות הרבים של חייבים להגיע להסדר חוב, הדבר לא תמיד מצליח. כאשר ההליך לא צלח והחייב לא עומד בתשלום ההחזרים החודשיים, ככל הנראה לאחר תקופת זמן מסוימת החייב ימצא עצמו עומד בפני הליך חדלות פירעון.

הסדרי חוב מול הבנקים

כאשר חייב פונה לבנק בבקשה ליצירת הסדר חוב בטרם החלו בעיות בהזרמת התשלומים, ככלל מצבו טוב. בשלב זה, עדיין קיים אמון בין החייב לבין הבנק, שכן הוא בחר לפנות לבנק בטרם החלו הבעיות.

עצם קיומו של אמון, יכול להוביל למשל להימנעות מדרישה של ערבים או בטחונות נוספים מצידו של הבנק וגם להסדר מתחשב יותר, בשל האמון בחייב. מניסיוננו, בכל הנוגע אל הסדרי חובות, עדיף מוקדם מאשר מאוחר.

יתרון נוסף, הוא של סגירת חובות לבנקים בשלב זה, יכול במרבית המקרים להיסגר מול הבנק עצמו, אפילו מול אותו סניף ומול בעלי המקצוע המוכרים, במקום להיגרר למחלקה המשפטית הכללית של הבנק.

כאשר חייב פונה לבנק לאחר שהחלו בעיות בהזרמת התשלומים – נקודת הפתיחה שלו משמעותית פחות טובה. רמת האמון נמוכה וייתכן מאוד שהדבר יוביל למעשה להסדר חוב עם תנאים נוקשים ופחות טובים, כולל מתן ערבויות ובטחונות נוספים.

בנוסף, כפי שנאמר, סיכוי גבוה (אם כי לא מוחלט) שההתנהלות תבוצע מול המחלקה המשפטית של הבנק ולא מול הסניף. באם ההליך הועבר למחלקה המשפטית, ההליך בהכרח יהיה ארוך ויקר יותר.

חובות לבנקים

חובות לבנקים

הלקוח רשאי, כמובן, להגיע להסכמים אלו ישירות מול הסניף, המחלקה המשפטית או עורך הדין החיצוני אשר עובד מול הבנק.

אולם, מטבע הדברים, אדם שאינו מנוסה בהתנהלות מול עורכי דין ומול מערכת בנקאית ומערכת המשפט ואיננו בקיא דיה בחוקים השונים ובזכויות המגיעות לו והחובות של הבנקים כלפיו, לא תמיד ידע לנסח את דבריו ולייצג את עצמו בצורה הנכונה ולהגיע להסדרים המיטביים עבורו. הסדר חובות לבנקים באמצעות עורך דין חובות הוא הפתרון הטוב ביותר.

כאשר ישנו חוב לבנק, או למספר בנקים, ואולי גם חובות לגופים אחרים, כדאי לפנות אל עורך דין לענייני חובות. עורך הדין ינתח את המצב ואת היקף החובות ויסייע לכם למצוא את האסטרטגיה הטובה ביותר לצורך יציאה מהחובות.

חשוב שתבחרו בעורך דין אמין שעליו אתם סומכים ותגיעו אליו עם כל המידע. חשוב שתמפו את כל החובות שלכם, גם לבנקים וגם לגופים אחרים ותציגו לעורך הדין תמונה כוללת. עורך הדין גם ירצה לדעת על מצבכם הכלכלי, הנכסים העומדים לרשותכם ודברים אישיים שונים העלולים להשפיע על הזכויות והיכולות שלכם.

זכרו שאין מדובר אך ורק בניהול משא ומתן מול הבנק, זהו הסדר משפטי – כלכלי. גם כאשר אתם מציעים לבנק הסדר חובות, בבסיסו צריכה להיות תכנית כלכלית אישית שתוכלו לעמוד בה.

עבור חייבים רבים אין מדובר בחוב יחיד. הרי די ברור שמצב כלכלי בעייתי בא לידי ביטוי בכל הזירות. למשל בעיה בתזרים המזומנים בעסק יכולה להביא אדם לקחת הלוואה מהבנק. וכאשר העסק לא מצליח להתרומם הוא יכול למצוא את עצמו עם חובות לספקים וחובות לבנקים. אלו הם מצבים מורכבים, בעיקר כאשר צריך להתנהל מול כל חוב בנפרד, לכן לפעמים צריך איחוד חובות לצורך הסדרי חובות מול הבנקים.

ברמת העיקרון איחוד חובות לבנקים יכול להתבצע במסגרת הליך איחוד תיקים בהוצאה לפועל, זאת במידה ונפתחו הליכי הוצאה לפועל ואתם סובלים מריבוי תיקים ודרישות תשלום.

הסדרי חובות מול בנקים

איחוד חובות לבנקים

שתי האפשרויות העיקריות שעומדות בפני הבנקים, הם הקטנה של החוב או פריסה של החוב לאורך תקופה ממושכת יותר. אם חייב יכול להחזיר את גובה החוב המקורי, אך נדרשת לו תקופה ממושכת יותר, ייתכן מאוד והבנק יאפשר לו לפרוש את אותו חוב על תקופה ארוכה יותר מזו שבהסכם המקורי.

עם זאת, במידה והתרחשה התדרדרות משמעותית באופן שלא מאפשר לחייב את מלוא החוב, גם בתקופה ארוכה יותר, ייתכן והבנק יקטין את גובה החוב שיוחזר.

הסדר חובות מול בנקים כשמו כן הוא – עורך הדין שלכם משוחח עם עורכי הדין מהמחלקה המשפטית של הבנק או מול עורך דין חיצוני שמייצג את הבנק ומנסה להגיע עמם להסדר עבורכם.

לעתים ההסדר יהיה תשלום חודשי נמוך יותר (ריבית נמוכה יותר על ההלוואה או פריסת ההלוואה לשנים רבות יותר) ולעתים הוא יוכל אף להגיע עם הבנק להסדר שמטרתו סגירת החוב בתמורה לתשלום מיידי של חלק מההלוואה.

הסדרי חוב מול הבנקים

חשוב להבין כי מטרת הבנק, מרגע שצץ לו משבר, היא לקבל את כספו חזרה – ובהקדם. הבנק מלווה דרך קבע בעורכי דין ומנהלי אשראי בעלי ניסיון רב בגביית חובות.

חשוב מאוד להיות מלווים באיש מקצוע מנוסה ומקצועי על מנת להימנע מהידרדרות המצב, הוצאות רבות, הוצאות משפטיות, סימונים בעייתיים בבנק ישראל ועוד. שירותיו של עורך דין מומלצים גם בכל מקרה של פתיחת הליכי הוצאה לפועל או אפילו הליכי חדלות פירעון במקרים קיצוניים.

הסדר חובות מול בנקים

הסדר חובות מול בנקים

הסדרי חובות מול הבנקים מחייבים עבודה עם עורך דין בעל ניסיון בתחומי החובות הכספיים וההוצאה לפועל. אמנם לא כל חוב כספי מתנהל מול ההוצאה לפועל, אך אלו הם תחומים חופפים ובקלות חוב הופך להליכי גבייה בהוצאה לפועל.

עו“ד סגירת חובות לבנקים מביא איתו ניסיון וידע משפטי לגבי כל ההליכים המשפטיים. זה כמובן דבר חשוב והכרחי, אך יש עוד הרבה יותר מזה. אחת התכונות החשובות ביותר של עורך דין הסדרי חובות לבנקים היא היכולת לנהל משא ומתן. אלו הם לא בדיוק הדברים הנלמדים בלימודי המשפטיים, כאן דרוש ניסיון אישי והיכולת ליצור קשרים ולהתחבר לאנשים, גם במצבי קונפליקט.

הסדר חובות לבנקים מחייב בחירת עורך דין שהתנסה בהצלחה בהתמודדות מול אותם גופים חזקים והביא ללקוחותיו הצלחה.

עורך דין חובות לבנקים

סגירת חובות לבנקים

רוצים הסדר חובות מול בנקים, אם כך הגעתם אל המקום הנכון. עורך דין אפרים קוליו, מאז ימיו כסטודנט מצטיין ועד היום, רכש ניסיון רב בעבודה מול הבנקים והחברות הגדולות במשק. הוא התמקצע בתחום הוצאה לפועל, הסדרי חובות לבנקים וחדלות פירעון.

הניסיון הרב והגישה האישית הופכים אותו לאיש המתאים לצורך הסדרי חובות מול בנקים, איחוד חובות וכל הליך נגזר כמו הסרת הגבלות בהוצאה לפועל וניהול משא ומתן. במשרדינו תוכלו לקבל שירות בעברית, אנגלית ורוסית. אנו מעניקים שירות לחייבים בכל אזורי הארץ, ותמיד מוצאים את הפתרון הטוב ביותר. 

במסגרת מעטפת השירותים שניתן לקבל אצלנו: צו תשלומים בהוצאה לפועל, איחוד תיקים, חדלות פירעון, ביטול עיכוב יציאה מהארץ, התנגדות לחוב, הסדרי נושים ועוד מבחר הליכים משפטיים.

סגירת חובות לבנקים

מוזמנים לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו

 

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
נקלעתם לחובות?
הפחתת עד 90% מהחוב.
שכר הטרחה מבוסס הצלחה.
תשלום רק לאחר מחיקת החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

דילוג לתוכן