מחיקת חובות לבנק הפועלים

מחיקת חובות לבנק הפועלים, כיצד ניתן לעשות זאת והאם ניתן לבצע מחיקת חובות ללא פשיטת רגל? אם יש לכם חוב לבנק הפועלים, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא. 

חוב לבנק הפועלים, כמו גם לבנקים אחרים, בדרך כלל הוא תוצאה של הלוואה שאינכם יכולים לפרוע. ברוב המקרים מדובר בהלוואת המשכנתה, זאת מכיוון שתמיד מדובר בהלוואה בסכום גבוה והיא פרוסה על פני שנים רבות. אך זוהי יכולה להיות גם כל הלוואה גבוהה אחרת שאינכם מצליחים להחזיר לבנק. 

אנו מקווים שבעת לקיחת ההלוואה ערכתם את כל החישובים והכנתם תכנית אחראית לתשלומי ההחזר החודשיים בהתאם ליכולותיכם הכלכליות. אך גם כאשר מתנהלים בצורה אחראית עלולות להיות הפתעות בחיים. לעתים הן אלו הפתעות טובות, כמו עלייה בהכנסות, אך לעתים אלו הן הפתעות הפוגעות בהכנסות – למשל תוצאה של קשיים בעסק, בעיות רפואיות או כל מיני דברים הפוגעים בהכנסות שלכם ו/או גורמים להוצאות גבוהות יותר. 

וכאשר זה מתרחש היכולת שלכם לעמוד בתשלומי ההחזר נפגעת. הבנק כמובן ממשיך לחייב אתכם בריביות וקנסות פיגורים. לעתים זוהי מעידה חד פעמית, עניין נקודתי שאתם מתגברים עליו. אך לעתים מדובר בבעיה של ממש, והחוב הולך וגדל. ובסופו של דבר פקידי הבנק מעבירים את הנושא למחלקה המשפטית של הבנק והיא יוזמת הליכי גבייה פעילים. כאן העניינים כבר מתחילים לצאת משליטה. וזהו גם הרגע שבו אתם צריכים עורך דין חובות שיתערב ויסייע לכם. 

חוב לבנק הפועלים

חוב לבנק הפועלים

במידה ואינכם עומדים בתשלום החוב, העניינים מתחילים להסתבך. המחלקה המשפטית של בנק הפועלים תפעיל נגדכם כלים משפטיים במטרה לאלץ אתכם לשלם את החוב או לממש את הערבויות שהפקדתם לבנק. בשלב זה אתם צפויים למגבלות על חשבון הבנק, תביעות משפטיות ופתיחת תיקים בהוצאה לפועל. כמובן שבמצב זה תצטרכו את עזרתו של עורך דין לענייני חובות. 

אך שימו לב, אם אתם רואים לאן נושבת הרוח ומבינים שיש לכם בעיות בהחזר החוב לבנק, אל תהיו פסיביים בתהליך. אין צורך לחכות למכתבי האזהרה והאיומים של המחלקה המשפטית וההוצאה לפועל. רצוי לפנות כבר ברגעים הראשונים אל הבנק ולנהל איתם משא ומתן לצורך הגעה להסדר. זהו אינו משא ומתן שאותו תנהלו מול פקיד הבנק, סמכויותיו מוגבלות. עליכם להיעזר בעורך דין לצורך ניהול משא ומתן מול המחלקה המשפטית של הבנק. ישנן אפשרויות שונות בהן הבנק יכול ללכת לקראתכם והן לטובת שני הצדדים. לצורך הדוגמה הבנק יכול לתת לכם הקפאה זמנית בתשלום החוב, כך תוכלו להשתקם מבחינה כלכלית ולחזור לשלם את החוב. דבר שיחסוך גם לבנק הרבה כאב ראש. 

מחיקת חובות לבנק הפועלים

מחיקת חובות לבנק הפועלים 

מחיקת חובות לבנק הפועלים, או מחיקת חלק מהחובות, זוהי אחת האפשרויות. הבנק אינו ממהר למחוק את החובות, אך זהו בהחלט יכול להיות אלמנט בהסדר שתגיעו איתו עם הבנק. ב הסדרי חובות לבנקים אין פתרונות קסם, פשוט צריך לנהל משא ומתן עם הבנק. המניעים של הבנק הם אינם טוב לב ונדיבות, אלא שיקולים פרקטיים. הבנק יסתכל על מצבכם הכלכלי, ינתח את החובות שלכם, את ההכנסות ואת הנכסים העומדים לרשותכם. בהתאם לכך הבנק יסכים להתפשר, לצורך מקסום ההחזר של החוב. 

אם לא תצליחו להגיע להסדר חובות מול הבנק, יתכן כי המוצא שלכם יהיה הליך חדלות פירעון. אין צורך למהר ולפתוח בהליך פשיטת רגל. זהו הליך שיש לו השלכות רבות ולא בטוח שזהו ההליך האידאלי עבורכם. 

מחיקת חובות ללא פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל הוא הליך שיש בו גם אלמנט של מחיקת חובות (הפטר חובות), אך זהו הליך מורכב ובעל השלכות רבות העשויות לפגוע בכם. לכן לפי שפותחים בהליך חשוב להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל. 

הבנק מודע לכך שאתם עלולים לפתוח בהליך זה, לא בטוח שזהו ההסדר העדיף לבנק. ולכן, מתוך אותו השיקול של הבנק (השיקול של מקסום החזר החוב) יתכן והם יעדיפו למנוע זאת וללכת לקראתכם – כלומר להגיע להסדר. אבל הרבה מזה תלוי ביכולת של עורך הדין לנהל משא ומתן עם הבנק. 

מחיקת חובות ללא פשיטת רגל

עורך דין חובות 

מתמודדים עם חוב לבנק הפועלים? זהו אינו מצב קל והוא מביא איתו גם מצוקה נפשית הפוגעת בכל המשפחה. לכן חשוב לפנות ל עורך דין מומחה לחובות אשר יכול לסייע לכם להגיע להסדר עם הבנק, הסדר הכולל מחיקת חובות לבנק הפועלים. ניתן גם לבצע מחיקת חובות ללא הגשת בקשה לפשיטת רגל. 

אנו מזמינים אתכם לפנות למשרדינו. אנו ננתח את החוב, ניקח בחשבון את כל הנסיבות האישיות ונמליץ לכם על דרכי הפעולה. אנו מומחים בניהול משא ומתן עם הבנקים והגעה להסדרים המשרתים את טובת הלקוח. אל תתנהלו ללא עורך דין; הבנק מביא איתו מחלקה משפטית שלמה הדואגת רק לאינטרס של הבנק. ולכן חשוב שעורך דין ילחם עבורכם. 

יש לכם שאלות נוספות? אתם מוזמנים ליצור קשר באמצעות הפורום הפייסבוק, או לפנות למשרדינו לקבלת ייעוץ אישי.

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן