סגירת חובות בהוצאה לפועל

סגירת חובות בהוצאה לפועל עשויה להיות דבר מורכב. המצב האידאלי הוא כמובן לשלם את החוב במלואו. כך תוכלו לסגור את התיק ולהימנע מכל הליכי הגבייה והסנקציות הכרוכות בהן. כמובן שקל להגיד זאת, אך בפועל אם נקלעתם לחובות סביר להניח שיש לכם קושי לשלם אותם, כלומר לא סתם נפתח נגדכם תיק הוצאה לפועל. 

במאמר זה נסקור את האפשרויות ל סגירת חובות בהוצאה לפועל. חשוב לציין כי המידע הוא כללי. במידה ואתם מתמודדים עם חובות בהוצאה לפועל, מוטב לפנות ל עורך דין חובות על מנת לבדוק את נסיבות המקרה ולהחליט על אפשרויות הפעולה. 

הכרזת פשיטת רגל

סגירת חובות בהוצאה לפועל

להלן כמה אפשרויות פעולה, לא בהכרח כולן רלוונטיות עבור המקרה האישי שלכם:

טענת פרעתי – טענה זו משמשת כאשר החייב פרע את חובו או לפחות את חלקו. בהתאם למקרה, זוהי יכולה להיות בקשה לסגירת התיק או בקשה להפחתת החוב. לדוגמה, יתכן כי פסק דין קבע שעל החייב לשלם לזוכה. אך לאחר מכן נערך הסכם פשרה בין שני הצדדים. במידה ופסק הדין הוגש להוצאה לפועל, החייב יכול להגיש טענת פרעתי. 

איחוד תיקים – איחוד תיקים מתאים למקרה שבו ישנו ריבוי תיקים בהוצאה לפועל. לכל תיק ישנו צו תשלומים, דבר אשר עשוי להפוך את חיי החייב לבלתי אפשריים. הוא נדרש לשלם כל חודש מספר צווי תשלומים ולכן אינו יכול לעמוד בעומס הכלכלי. במקרה שכזה ניתן לפנות ל עורך דין הוצאה לפועל על מנת להגיש בקשה לאיחוד תיקים. לאחר איחוד התיקים כל התיקים יתנהלו כתיק אחד עם צו תשלומים אחד. 

התנגדות לביצוע שטר – במידה ויש לכם ראיות לפגם בשטר ניתן להגיש התנגדות לביצוע שטר. למשל זהו יכול להיות מקרה של כישלון תמורה או פגם בשטר.

חקירת יכולת הוצאה לפועל – חקירת יכולת יכולה להיות במסגרת איחוד תיקים, הליך חדלות פירעון או כל מקרה שבו החייב מתקשה לשלם את החוב. מטרת החקירה היא לבדוק מהן יכולותיו הכלכליות ולקבוע לו צו תשלומים בהתאם. 

הכרזה על פשיטת רגל – הליך חדלות פירעון הוא הליך מורכב וממש לא ברירת המחדל שלכם. זוהי הברירה האחרונה כאשר ההכנה והנכסים שלכם אינם מאפשרים את תשלום החוב. בטרם פותחים בהליך זה חשוב להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל. 

חקירת יכולת הוצאה לפועל

הכרזת פשיטת רגל

הכרזה על פשיטת רגל נעשית בימינו באמצעות הליך חדלות פירעון. אם אין באפשרותכם לשלם את החוב, ואין מוצא אחר, יתכן שהצעד הנכון הוא הגשת בקשה לחדלות פירעון. עבור חובות בסכום נמוך (מתחת 153,152.17 שקלים), ניתן להגיש את הבקשה ישירות להוצאה לפועל. במידה ומדובר בסכום גבוה יותר יש להגיש את הבקשה אל הממונה על חדלות פירעון ושיקום כלכלי. 

במסגרת ההליך יוקפאו הליכי הגבייה וימונה אדם הממונה על ההליך. במסגרת תפקידו הוא יבצע חקירה מקיפה של יכולותיכם הכלכליות, נסיבות היווצרות החוב וירכז את כל תביעות הנושים. במסגרת ההליך יתבצע כינוס נכסים. במסגרת חדלות פירעון תוכלו לקבל הפטר חובות על יתרת החובות שלא ניתן לגבות; זאת לאחר שימוצו כל הליכי הגבייה. 

אין לראות ב הכרזת פשיטת רגל דרך קלה ומהירה ל סגירת חובות בהוצאה לפועל. זהו תהליך ארוך, במסגרתו יוטלו על החייב מגבלות שונות והוא יידרש לעמוד בצו תשלומים חודשי. 

נסיבות היווצרות החוב ומהות החובות הם פקטורים קריטיים הנלקחים בחשבון. חוק חדלות פירעון רוצה לסייע למי שנקלע לחובות בתום לב, אך הוא מחמיר עם מי שנקלע לחובות בעקבות מעשי מרמה. יתר על כן, חובות מסוימים, כמו חובות ענישה וחוב מזונות אינם ברי הפטר. 

חקירת יכולת הוצאה לפועל

המטרה של חקירת יכולת הוצאה לפועל היא לברר את יכולותיו של החייב לעמוד בפסק הדין או לשלם את החוב שבגינו נפתח התיק. החקירה יכולה להביא לקביעת הסדר תשלומים נוח יותר עבור החייב. במסגרת החקירה רשם ההוצאה לפועל יברר אילו נכסים עומדים לרשותו של החייב, מה גובה הכנסתו ומהם מקורות הכנסתו. מהן חובותיו והוצאותיו וגם כניסות ויציאות מהארץ.

לא רק החייב יכול ליזום את חקירת יכולת הוצאה לפועל. זוהי יכולה להיות גם יוזמה של ההוצאה לפועל או לפי בקשתו של הנושה.

חקירה ביוזמת החייב

על החייב להגיש בקשה לפריסת החוב לתשלומים. רשם ההוצאה לפועל יחליט האם לקבל את הבקשה כפי שהיא, או לזמן את החייב לחקירת יכולת. במידה ומדובר בפריסת חוב מזונות, תמיד יתקיים דיון עם חקירת יכולת. לאחר שנקבעה לחייב חקירת יכולת, חובה עליו להתייצב (או לפרוע את החוב). במידה ולא יתייצב הוא יחשב כחייב המשתמט מתשלום חובותיו, דבר שיביא להגבלות שונות כגון – עיכוב יציאה מן הארץ, הגבלות על שימוש בכרטיסי חיוב, הגבלה על דרכון וכו‘. 

סגירת חובות בהוצאה לפועל

עורך דין לסגירת חובות

סגירת חובות בהוצאה לפועל עשויה להיות דבר מורכב. יש לכך שתי סיבות – האחת היא ההתנהלות הבירוקרטית וכל ההתנהלות המשפטית סביב החוב. אך השנייה, לא פחות חשובה, היא הלחץ הנפשי המגיע עם החוב. חשוב לפנות לעורך דין הוצאה לפועל אשר יעניק לכם את הליווי המשפטי והאישי על מנת להתמודד עם ההוצאה לפועל. בדרך לסגירת החוב אתם עשויים להתמודד עם הגבלות שונות ולכן חשוב שמישהו ילחם למענכם. 

משרדינו נמצא ברח’ דוד סחרוב 22, ראשון לציון – מפת הגעה בגוגל

סגירת חובות בהוצאה לפועל

הכרזת פשיטת רגל

חקירת יכולת הוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן