עורכי דין מחיקת חובות

עורכי דין מחיקת חובות יכולים לסייע לחייבים להגיע להסדרי חוב, ויתכן שמחיקת חובות תהיה חלק מההסדר. אנו לפעמים נתקלים בכל מיני כותרות בסגנון ”מחיקת חובות ב 24 שעות“ ודברים דומים. אנו ממליצים לכם להיות זהירים מכל מיני הבטחות. כל סוג של חוב מביא איתו מצב משפטי אחר וצורך בתכנית פעולה אחרת; להבטיח מחיקת חובות בכל מקרה זה לא דבר אמין – בטח שלא תוך 24 שעות. ולאחר שהבהרנו את הנקודה הזו, בואו נדבר על האפשרויות הקיימות למחיקת חובות.

עורכי דין מחיקת חובות

הפטר חובות פשיטת רגל

כיום הערוץ המרכזי למחיקת חובות הוא במסגרת הליך חדלות פירעון. רבים משתמשים במושג פשיטת רגל, אך מאז הכניסה לתוקף של חוק חדלות פירעון החדש, זהו הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. והשינוי הוא לא רק בשם, החוק מביא איתו גם שינויים נוספים באופן התנהלות ההליך ובגופים המפקחים עליו.
הפטר חובות פשיטת רגל הוא בעצם מחיקת חובות, אך זהו לא תהליך מהיר וגם לא תמיד ההליך האופטימלי עבור כל חייב. זהו הליך שבמהלכו מוטלות מגבלות שונות על החייב; יש לו יתרונות כמו עצירת הליכי הגבייה, אך יש לו גם השלכות רבות ואינו מתאים לכל מקרה. לפני שנכנסים להליך כזה, יש להתייעץ עם עורכי דין מחיקת חובות.

הרשו לנו להסביר לכם מדוע הבטחות למחיקת חובות תוך 24 שעות הן הבטחות שווא. הדרך אל הפטר חובות פשיטת רגל מתחילה בהגשת הבקשה. ולצורך הגשת הבקשה יש צורך במסמכים רבים והכנת בקשה מנומקת באמצעות עורך דין חדלות פירעון. רק השגת כל הטפסים והכנת הבקשה עשויים לקחת לכם כמה ימים. לאחר הגשת הבקשה, ובהנחה שלא יחסר שום מסמך, ההחלטה בעניין מתקבלת תוך 30 יום.
במידה והבקשה התקבלה יינתן צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון. בעת מתן הצו ייעצרו הליכי הגבייה, דבר המאפשר לכם קצת אוויר לנשימה. אך ייחל תהליך של שנה שלמה שבו הנאמן יחקור את המקרה. כלומר הוא יבדוק כל דבר על החובות, ההוצאות, ההכנסות והנכסים שלכם. ובמקביל תידרשו לשלם צו תשלומים חודשי שהולך לטובת קופת הנשייה. הכספים המצטברים בקופה יועברו בסופו של דבר אל הנושים בסיום ההליך.
מטרת כל החקירות הללו היא לגבש תכנית שיקום כלכלי הכוללת צו תשלומים וכינוס נכסים. וכאן מתחילה תקופה הנמשכת 3 שנים, בה עדיין מוטלות על החייב הגבלות (למשל איסור יציאה מן הארץ) ומתבצע הליך כינוס נכסים. בסוף התקופה הזו, כל הכספים שהצטברו בקופת הנשייה יועברו אל הנושים. במידה ונותרו עוד חובות יתבצע הפטר חובות פשיטת רגל, כלומר מחיקה של החובות הנותרים.

כלומר איננו מדברים על הליך מהיר, מדובר בלפחות 4 שנים בטרם תוכלו להתחיל מחדש חיים ללא חובות. ישנם מקרים בהם זהו חבל ההצלה שלכם, אך ישנם מקרים בהם לא נמליץ לכם לעשות זאת.

 

הפטר חובות בהוצאה לפועל

בעבר היה הליך בו ההוצאה לפועל יכלה להכריז על חייב מוגבל באמצעים, ובמסגרת זה ניתן היה להגיש בקשת הפטר חובות בהוצאה לפועל. כיום ההליך אינו קיים – לא ניתן לקבל הפטר חובות בהוצאה לפועל שלא במסגרת הליך חדלות פירעון.

הבשורה הטובה היא שעבור חובות בסכום נמוך, ניתן לנהל את הליך חדלות הפירעון ישירות מול ההוצאה לפועל ולא בתי המשפט. דבר המכניס קצת יותר יעילות ומזרז עניינים. נכון לשנת 2023, חובות בסכום נמוך הם חובות מתחת ל -153,152.17 ש“ח. במידה והחובות גבוהים מסכום זה, תצטרכו להגיש את הבקשה אל הממונה על חדלות פירעון.

עורכי דין מחיקת חובות

התמודדות עם חובות היא אינה דבר פשוט וחדלות פירעון היא אינה האפשרות היחידה להסדיר את החוב. ניתן גם להגיע להסדרים אחרים כולל הסדרים שיש בהם אלמנטים של מחיקת החובות. למשל ניתן לעשות זאת באמצעות משא ומתן מול נושים. ניתן אפילו להגיע אל הסדרי חובות מול בנקים וגופים שונים. אך חשוב לעשות זאת באמצעות עורכי דין מחיקת חובות המנוסים במשא ומתן ויכולים להתאים לכל מקרה פתרון אישי.

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו יכול לסייע לכם לצאת מן החובות. אנו מתאימים לכל לקוח אסטרטגיה המתאימה לנסיבות המקרה ויכולותיו הכלכליות. אלו עשויים להיות הסדרי פריסת חובות, איחוד תיקים, הסדרים מול נושים, חדלות פירעון או כל פתרון אחר.

 

עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

הפטר חובות פשיטת רגל

עורך דין הוצאה לפועל אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. נמשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). ובתחום דיני משפחה וירושה. למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
נקלעתם לחובות?
הפחתת עד 90% מהחוב.
שכר הטרחה מבוסס הצלחה.
תשלום רק לאחר מחיקת החוב!

מגיעה לך שיחת ייעוץ חינם להתאמת פתרון בול בשבילך!

דילוג לתוכן